Kiedyś notatnik, kalendarz i długopis. Dziś komputer i smartfon – to atrybuty każdego project managera. Jak sprawnie zarządzać przebiegiem najróżniejszych projektów? Także takich, które współtworzy kilkuosobowy zespół pracujący ze sobą na odległość. Wybraliśmy dla Ciebie kilka aplikacji, które ułatwiły życie niejednemu przedsiębiorcy.

 

  1. Trello

Aplikacja Trello jest dostępna w wersji webowej oraz na urządzenia mobilne. Używana od kilku lat w startupach i wielu zespołach projektowych. Korzystanie z niej jest darmowe, a obsługa niezwykle prosta i intuicyjna. Poznanie programu zajmie Ci kilka chwil. Ogromną zaletą Trello jest możliwość budowania tablic wedle swoich potrzeb. Możesz tworzyć kolumny, w których dodasz kolejne karty – przypomina to żółte karteczki samoprzylepne. W kartach masz możliwość przechowywania plików, komentowania, tworzenia checklist, przypisywania wybranych użytkowników, ustawiania deadline’u i nie tylko. Narzędzie jest proste, a przy tym niezwykle funkcjonalne. Ponadto interfejs jest naprawdę przyjemny dla oka. Trello z powodzeniem możesz stosować zarówno do zarządzania dużymi, wieloetapowymi projektami, jak i prywatnymi zadaniami.

 

  1. Asana

To kolejna darmowa (limit 15 osób) aplikacja do zarządzania projektami. Posiada funkcjonalności podobne do Trello, jednak zupełnie inny interfejs. Tu również masz możliwość przypisywania osób do konkretnych zadań, ustawiania dat realizacji poszczególnych etapów projektu. Aplikacja jest dostępna także na urządzenia mobilne. Na pierwszy rzut oka wygląda mniej „przyjaźnie” niż Trello, ale z pewnością wielu osobom taki bardziej „narzędziowy” wygląd będzie odpowiadał. Decyzja należy do Ciebie.

 

  1. Google Apps

Kto by pomyślał! Tak, wielu przedsiębiorców korzysta po prostu z całej gamy narzędzi, które Google stworzył w opozycji do tradycyjnego pakietu Office czy Skype’a. Aplikacje od Google pozwalają Ci nie tylko tworzyć, udostępniać i edytować dokumenty online, ale też: prowadzić videokonferencje (Hangouts), korespondować (Gmail), planować (kalendarz), przeprowadzać ankiety (Forms) i wiele, wiele innych. Arkusze Google mają tę zaletę, że możesz edytować je grupowo w czasie rzeczywistym – dzięki czemu Ty i Twój zespół oszczędzacie czas na wysyłkę kolejnych wersji tego samego dokumentu i wprowadzanie na raz poprawek od kilku osób. Wystarczy, że założysz konto Gmail i otrzymujesz dostęp do wielu usług Google całkowicie bezpłatnie.

 

  1. Evernote

Nie zapominajmy o jednoosobowych projektach. One też potrzebują odpowiedniego zarządzania. Evernote to aplikacja do tworzenia notatek, list zadań i nie tylko. Pozwala na przechowywanie i katalogowanie pomysłów. Dlatego często jest używana przez kreatywnych, którzy cenią sobie możliwość zapisania myśli i rozwiązań, które przychodzą często w najmniej spodziewanym momencie. Wystarczy, że masz przy sobie smartfon z zainstalowaną aplikacją – żaden pomysł Ci nie umknie. Istnieje możliwość rozbudowania Evernote do wersji biznesowej służącej do zarządzania większymi projektami.

 

  1. CoSchedule

Która firma nie komunikuje się w social media? Trudno taką znaleźć. Wiele firm prowadzi komunikację przynajmniej w kilku różnych kanałach, publikuje posty na blogu itd. – to dla nich powstała aplikacja CoSchedule. Możesz z niej korzystać także z poziomu WordPressa – istnieje specjalna wtyczka, która pozwala zarządzać publikacją artykułów na blogu oraz, za jednym zamachem, zaplanować jeszcze publikację kilku postów w social media linkujących do tekstu. A wszystko to szybko i łatwo!

 

Click2CallMe wspiera przedsiębiorców i firmy, które potrzebują stałego kontaktu ze swoimi klientami. Dowiedz się, dlaczego warto zacząć korzystać z Click2CallMe!

Kontynując korzystanie z tej strony zgadzasz się na użycie ciasteczek. więcej informacji

Opcje ciasteczek (pliki cookie) na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na ciasteczka", aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z przeglądania strony. Kontynuując korzystanie ze strony bez zmiany ustawień ciasteczek lub klikając w "Akceptuj" wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek. Jednocześnie pragniemy poinformować, że zbieramy anonimowe statystyki wyświetlania strony przy użyciu narzędzi Google Analytics.

Zamknij